Respuesta :

Answer:

769.50

Step-by-step explanation:

95 ÷ 20 = 4.75

So, 4.75 is the cost per student

4.75 × 162 = 769.50

So, 4.75 dollars per student times 162 students is 769.50

Answer:

It costs $769.50 for 162 students.

Step-by-step explanation:

95 ÷ 20 = 4.75

It costs $4.75 per student. If there are 162 students, we have to multiply 4.75 by 162.

4.75 x 162 = 769.5

So this means it costs $769.50 for 162 students.

Let me know if you need anymore help!