Respuesta :
Answer:
769.50
Step-by-step explanation:
95 ÷ 20 = 4.75
So, 4.75 is the cost per student
4.75 × 162 = 769.50
So, 4.75 dollars per student times 162 students is 769.50
Answer:
It costs $769.50 for 162 students.
Step-by-step explanation:
95 ÷ 20 = 4.75
It costs $4.75 per student. If there are 162 students, we have to multiply 4.75 by 162.
4.75 x 162 = 769.5
So this means it costs $769.50 for 162 students.
Let me know if you need anymore help!